PEANUT BUTTER JELLY CUPS | Bezcukrárna

neděle 24. listopadu 2019

PEANUT BUTTER JELLY CUPS


Taky patříte mezi milovníky kombinace burákového másla a kyselé malinové marmeláda, nebo jste tuhle kombinaci snad ještě nevyzkoušeli? Ať už je to tak či tak, tyhle košíčky musíte určitě vyzkoušet. Košíček si pak můžete dát jako malý dezert po obědě, přidat na vaší oblíbenou snídaňovou kaši a nebo je připravit pro návštěvu.


Na asi 15 košíčků potřebujete
80g hořké čokolády bez cukru
1 lžička kokosového oleje
150g burákového másla jemného (bigboy)
4 lžičky malinové marmelády bez cukru (mají ve Sklizeno)
+ malé papírové košíčky

Na dozdobení
mrazem sušené maliny od bigboy

Nejprve si ve vodní lázni rozpustíme asi 2/3 hořké čokolády s 1/2 lžičky kokosového oleje. Poté dáme cca 1/2 lžičky rozpuštěné čokolády do každého košíčku tak, aby byla čokoláda po celém spodku košíčku. Čokoládu necháme ztuhnout.

Jakmile je čokoláda ztuhlá, dáme na ni do každého košíčku necelou lžičku burákového másla. Košíčky dáme ztuhnout do ledničky na cca 30 minut. Poté doprostřed každého košíčku dáme trochu marmelády a tu přelijeme burákovým máslem. Košíčky dáme alespoň na 30 minut do mrazáku.

Ve vodní lázni rozpustíme zbytek čokolády s 1/2 lžičky kokosového oleje a přelijeme burákové máslo ještě jednou vrstvou čokolády a posypeme kousky mrazem sušených malin. Košíčky dáme do mrazáku, ve kterém je i skladujeme. 

Dobrou chuť!
Vaše D.
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig