DOMÁCÍ RAJČATOVÁ PIZZA | Bezcukrárna

pondělí 28. října 2019

DOMÁCÍ RAJČATOVÁ PIZZATak to mi řekněte, kdo by nemiloval pizzu. Já tenhle recept tvořila ještě před tím, než jsme odjeli z Říma, abychm se naladili na tu Itálii a já myslím, že svůj účel splnila.


Na těsto potřebujete:
600g celozrnné špaldové mouky
320ml vlažné vody
10g droždí
2x čajová lžička soli

V míse smíchejte mouku a sůl. Poté ve vodě rozmíchejte droždí a přilijte k mouce se solí. Pořádně těsto promíchejte a poté rukami hnětejte dokud nebude mít těsto ideální konzistenci. Těsto vložte do mísy, přikryjte utěrkou a nechte na teplém místě alespoň 2 hodiny kynout. Těsto si poté rozdělte na 4 - 6 kousků, podle toho, jak velkou pizzu chcete mít. 
Pokud nepoužijete zbylé kousky těsta, můžete je nechat v lednici na další den, nebo je zamrazit. 

Na rajčatové sugo potřebujete:
1 plechovka krájených rajčat
6 stroužků česneku
1 lžička sušeného oregána
hrst čerstvé bazalky
olivový olej
2 ančovičky (pokud máte rádi)

Na olivovém oleji orestujeme na jemno nakrájený česnek (s ančovičkama, pokud je máte rádi). Olivového oleje tentokrát určitě nešetřete. Přidejte oregáno a spolu s česnekem ho orestujte. Poté přilijte krájená rajčata a směs nechte na mírném plameni probublávat cca 15 minut. Občas rajčata promíchejte. Nakonec přidejte natrhanou bazalku. 

Co víc na pizzu?
Já jí mám ráda třeba s mozzarellou, parmezánem, trochou šunky a kukuřicí (tu vidíte i na fotce), ale vy si na ni přidejte to, co máte rádi. 

Těsto prsty trpělivě "roztaháváme" aby vznikla tenká pizza. Italové na to maj nějaký vychatávky, jak to dělaj rukama a maj pak tu pizzu dokonale kulatou, ale to já neumím. 

Na pizzu pak dáme rajčatové sugo a třeba sýr. Pečeme na 240 stupňů (nebo na maximum, kolik umí vaše trouba, pokud nemá 240 - podle toho hlídejte i čas) asi 12 - 15 minut. 

Dobrou chuť!
Vaše D.
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig