PROTEINOVÉ TYČINKY | Bezcukrárna

sobota 21. září 2019

PROTEINOVÉ TYČINKY


Dneska mám pro vás dva recepty na skvělé svačinky, které jsem pro vás připravila ve spolupráci se značkou BigBoy, kterou sama miluju a na jejich ořechová másla nedám dopustit. Já sama si tyhle, nebo podobné proteinové tyčinky dělám skoro každý týden a nosím si je s sebou kamkoliv, abych měla svačinku vždy při ruce.


Na asi 4 kusy mandlových budete potřebovat:
40g jemně namletých vloček
20g nasekaných mandlí
40g vanilkového proteinu (já používám od prom-in)
40g mandlového másla od BigBoy
1 lžička medu
cca 3 lžíce vody

Na asi 4 kusy čokoládových budete potřebovat:
40g jemně namletých vloček
20g kvalitního kakaa
40g čokoládového proteinu (já používám od prom-in)
40g čokoládového burákového másla od BigBoy
1 lžička medu
cca 3 lžíce vody

Vždy dám nejprve do mísy všechny suché ingrediene, které pečlivě promíchám a poté teprve přidám ořechové máslo, med a vodu. S vodou buďte opatrní - nejprve dejte dvě lžíce, pořádně promíchejte a pak teprve přidávejte více. Snadno se vám může stát, že směs bude hodně "patlavá" a neztuhne. Jakmile máte vytvořenou tuhou a tvárnou hmotu, vytvarujete z ní čtverec.

Doporučuju si uříznout kousek pečícího papíru a na něj dát testo. Pomocí druhého kousku pečícího papíru těsto "rozplácnu" a pak vytvaruju do tvaru čtverce tak, aby tyčinky byly vysoké asi 1cm.  

Takto vytvrované těsto zabalím do pečícího papíru a dám ztuhnout do ledničky asi na 2 hodiny. Poté rozdělím na požadovaný počet kousků a skladuji v ledničce.

Dobrou chuť!
Vaše D.
SHARE:

1 komentář

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig