MALINOVÝ CHIA PUDINK | Bezcukrárna

pátek 19. července 2019

MALINOVÝ CHIA PUDINK


Chia pudink jsem si na vysoký dělala snad každý den ke svačině a mezi přednáškama si ho vždy snědla. Trochu jsem se ho přejedla, nebudu kecat, ale teď jsem mu zase přišla na chuť a pro vás vytvořila malinový, který vám teď v létě určitě zachutná.

Na 2 chia pudinky potřebujete:
200g mražených malin
1/2 citronu
5 lžic chia semínek
2 lžíce vanilkového proteinu (kdo nemá rád, tak dochuťte vanilkovou esencí)
1/2 hrnku mandlového mléka
čekankový sirup dle potřeby
vodu dle potřeby

+ maliny na dozdobení

Mražené maliny dám do menšího hrnce na plotnu, podleji vodou (asi 1/3 hrnku), nastrouhám citronovou kůru z poloviny citronu a zakápnu pár kapakami citronu. Maliny nechám pomalinku vařit, než se z nich stane malinová omáčka. Jakmile je tedy voda skoro vyvařená, přidám ještě lžičku čekankového sirupu, 1 lžíci chia semínek, vše pečlivě promíchám a nechám vystydnout.

Než se mi vytvoří malinová omáčka, připravím si druhou vrstvu chia pudinku.

Do misky dám zbylé lžíce chia semínek (4 lžíce) a přidám madlové mléko. Chia a mandlové mléko pečlivě promíchám a nechám dvě minutky odstát. Poté přidám trochu vody a nechám chvilku odstát (toto opakuji dokud nebude chia pudink mírně tekutý). Obvykle přidám max 1/2 hrnku vody, ale záleží na tom, jak moc vám chia semínka nasáknou vodu. Nakonec přimíchám vanilkový protein. Kdo nemá vanilkový protein, přidejte jiný, nebo na ochucení vanilkovou esenci.

Nakonec navrstvím chia pudink do skleničky a dozdobím čerstvýma malinama.

Dobrou chuť!
Vaše D.SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig