KUŘECÍ KŘIDÝLKA | Bezcukrárna

středa 24. dubna 2019

KUŘECÍ KŘIDÝLKA


Dnes mám pro vás zase jeden slaný recept a budou to kuřecí křídla, který jsou u nás doma teď hodně oblíbený. Taky je milujete a vždy jste mysleli, že jsou pracné? Nejsou, tak si je udělejte!

Na 1 porci křidýlek:
6 kuřecích křídel
3 lžíce rajčatového protlaku (nebo kečupu Helmanns se stévií)
1 cm strouhaného zázvoru
2 stroužky česneku
1/2 bio citronu
1 lžička medu (nebo čekankového sirupu)
pár snítek tymiánu
1/4 lžičky kajenského pepře
pepř
sůl


Nejprve si naložím křidýlka a nechám je alespoň 1/2 hodiny až hodinu naložené (můžete i déle - čím déle, tím lépe). Do mísy dám rajčatový portlak (nebo kečup), nastrouhám zázvor, přidám nadrcený česnek, kůru z bio citronu, šťávu z bio citronu, med a pak dochutím kajenským pepřem, tymiánem, solí a pepřem. Tymián vezmu mezi dlaně, třu je proti sobě a nechám kousky spadnout do mísy, aby se jeho chuť hezky zvýraznila. Vše pečlivě promíchám. 

Kuřecí křídla omyju a poté vložím do připravené marinády. Marinádu do nich vmasíruju a dám vše odležet do ledničky.

Troubu si předehřeju na 200 stupňů. Křídla naskládám na plech - nevyleju celou směs z mísy na plech, ale každé křidýlko zvlášť položím na plech, aby se nám hezky opekly a neplavaly v omáčce. Zbytek smesi opatrně přidám nahoru na křidýlka, ale ne tolik, aby směs z křidýlek kolem ztékala.

Křídla peču 40 - 45 minut a hlídám, aby se nepřipálila.

Podávám podle chuti se zeleninou, někdy přidám dip (1 lžíce kečupu Helmanns se stévií, 1 lžíce milko řeckého jogurtu) a nebo podávám křídla s čerstvým chlebem. 

Dobrou chuť!
Vaše D.
SHARE:

1 komentář

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig