ŽAMPIÓNOVÝ KRÉM | Bezcukrárna

neděle 20. ledna 2019

ŽAMPIÓNOVÝ KRÉM


V zimě polévky miluju. Mohla bych je jíst neustále. Obvykle se snažím jíst hlavně vývary a zeleninové polévky. Tenhle víkend jsem se ale rozhodla udělat nějakou větší mňamku.

Na porci pro 3-4 osoby potřebujete:
400g žampiónů
1 velká žlutá cibule
3 střední brambory (cca 350g)
1/2 - 3/4 litru zeleninového vývaru (podle toho, jestli chcete mít polévku tekutější)
1 a půl lžíce olivového oleje
1 lžíce ghí
1 lžíce ječné celozrnné mouky
250ml ovesné smetany
sůl
pepř
kmín celý
rozmarýn (špetku sušeného)

Nejprve si vše nakrájíme - cibuli, žampióny (na plátky) a brambory (na malé kostičky cca 1x1cm). V hrnci si pak necháme rozpustit ghí a přidáme k němu 1 lžíci olivového oleje. K olivuvému oleji a ghí přidáme cibuli, žampióny (ne všechny - 1 hrst dáme stranou), špetku soli s rozmarýnem a za stálého promíchávání necháme změknout. Změknutí trvá asi 5 minut. Poté přidáme lžíci ječné mouky, kterou pořádně v žampiónech a cibuli promícháme, přidáme brambory a poté vše zalijeme vývarem. Na mírném plameni necháme celou polévku probublávat asi 15 - 20 minut. 

Než se polévka uvaří, vedle si na lžičce olivového oleje orestujeme hrst oddělených žampiónů, ke kterým přidáme špetku celého kmínu a počkáme, než se nám žampińy orestují.

Poté sundáme polévku z plotny a v mixéru vše rozmixujeme. Přidáme ovesnou smetanu a znova vše rozmixujeme. Podle chuti osolíme a opepříme a znova na pár minut přivedeme k varu. 

Pak už můžeme podávat s trochou orestovaných žampiónů. 

Dobrou chuť!
Vaše D.
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig