OVOCNÝ SALÁT S PORTSKÝM | Bezcukrárna

neděle 30. prosince 2018

OVOCNÝ SALÁT S PORTSKÝM


S tímhle ovocným salátem mám od malinka spojené Vánoce. Je to náš "vánoční salát", který s mamkou už od malinka děláme na štědrý den  a bereme ho na všechny návštěvy. Protože se ale vůbec nemusí dělat nutně jen na Vánoce, dávám vám sem recept a třeba ho vyzkoušíte dnes, jako občerstvení, nebo se vám bude hodit na nějakou jinou oslavu.


Na 1 mísu salátu potřebujete
1 ananas
2 jablka
1 mango
2 hrušky
3 banány
2 kiwi
2 pomeranče
2 grepy
granátové jablko
3 kusy celé skořice
3 kusy badyánu
1 hrnek loupaných mandlí
2 až 4 dcl portského vína (nebo cinzano)
1 citrón

(ale můžete přidat i meloun, jahody, borůvky, pomelo - to záleží na tom, co máte rádi)

Nejdříve nakrájím všechno ovoce a snažím se všechnu šťávu, která z ovoce vyteče, dát do mísy, kde ovoce promíchávám. Grepy, pomeranče, mandainky a pomelo (pokud je do salátu dáváte) vyloupu úplně i z jednotlivých půl měsíčků. Jablíčky před nakrájením oloupu a trik na vyloupání granátového jablka: 
Napusťte si mísu plnou vody a granátové jablko nakrájené na čtvrtiny, nebo osminy strčíme pod vodu a ve vodě vyloupáváme. Kousky granátového jablka budou zůstávat dole a bílé kousíčky šlupky vyplavou nahoru. Vše přecedíme a je to.

Do připraveného nakrájeného ovoce přidejte vymačkanou šťávu z citrónu, portské víno dle chuti a mandle. Promíchejte do něj i kusy skořice a badyánu a nechte pár hodin odležet. 

Dobrou chuť!
Vaše Domi


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig