ČOKO - POHANKOVÁ - KAŠE | Bezcukrárna

pátek 7. září 2018

ČOKO - POHANKOVÁ - KAŠE


Přišel nám podzim! Víte co to znamená? Z víkendových ovocných smoothie snídaní přecházím na kaše. Zásadní informace, já vím. 


Nevím, jestli to víte všichni, ale protože mám intoleranci na laktózu a lepek (což znamená, že když to sním, nemusím do nemocnice, protože mi je děsně blbě, ale není mi nejlíp a bolí mě třeba dva dny bříško, tekže se tomu snažím co nejvíce vyhýbat) dělám si kaši z pohankových vloček. Vím, že existují i bezlepkové ovesné vločky, ale já jím pohanku hlavně kvůli tomu, že má oproti ostatním obilovinám hodně vlákniny a posiluje cévní stěnu. 

A taky kvůli tomu, že mi babička, když jsem byla malá, furt říkala, že pohanku musím jíst, abych neměla křečové žíly (:D). Prostě pohaku miluju a miluju jí v jakýmkoliv způsobu úpravy.

Na jednu porci potřebujete:
30g pohankových vloček (já použila pohankovou kaši Nomina)
1 a 1/2 lžíce kakaového prášku
1/2 banánu
1/2 lžičky skořice
1 lžíce strouhaného kokosu
1 hrnek mandlového mléka
1 lžička mandlového másla
1 lžíce bílého jogurtu 
1/2 hrnku vody

+ já si přidala 1/2 odměrky vanilkového proteinu (můžete dát pár kapek vanilkového extraktu, pokud protein nemáte, nebo nechcete)

Nejprve jsem si dala do malého hrnce pohankové vločky, zalila je 1/2 hrnkem vody a cca 5 minut počkala, než do sebe pohanka vsákla všechnu vodu. Hrnec jsem dala na plotýnku, zalila pohanku mandlovým mléke a pořádně promíchala. 

Přidala jsem kakao, skořici, kokos, mandlové máslo, protein a za stálého míchání pohankovou kaši míchala. Nakonec jsem ještě přidala rozmačkaný banán s bílým jogurtem a stále míchala. Jakmile byla kaše dostatečně teplá, dala jsem si jí do mističky, dozdobila kokosem, oříšky a ovocem.

TIP: Zkuste do kaše dát místo 1 a 1/2 lžíce kakaového prášku jen 1 lžíci a pak přidejte dvě kostičky čokolády bez cukru, které nechte v kaši rozpustit. MŇAM!

Taky milujete v zimě teplé snídaně? A co si do kaše dáváte vy?

Mějte se krásně a dobrou chuť!
Vaše Domi
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig