BALI | Bezcukrárna

sobota 8. září 2018

BALI


Ahoj, tak jsem se k tomu konečně dostala. Ležím nemocná doma a tak mám čas vám sem sepsat článek z Bali. Došlo mi, že vlastně ti, kteří mě nesledují na instagramu, vůbec neví, že jsem se před dvěma týdny vrátila z Bali! Tak začnu tím, jak jsme to vlastně měli celé naplánované.

Na Bali jsme letěli od 1. srpna do 18. srpna a měli jsme to postupně naplánované cca každé 3 dny přesun do jiné lokality.


Prvních pár dní jsme byli v Nusa Dua v hotelu Mercure Nusa Dua. Vybrali jsme si tuto lokalitu na začátek hlavně proto, abychom si odpočinuli. Chtěli jsme dva dny proválet na pláži a být v parádnim hotelu. Hotel byl krásný, okolí nebylo nic moc, pláž byla krásná, ale voda neskutečně zaneřáděná odpadky.
Po odpočinku jsme měli přesun do Ubudu. Ubud je nádherný, kouzelný místo uprostřed džungle. Jelikož je právě uprostřed džungle, většinu času je tu pod mrakem a ráno nebo večer vám tu třeba i zaprší. Tohle místo je ale plný "hipster" obchůdků a kaváren, takže tu máte o zábavu postaránu i při nepříznivém počasí. Pokud se sem dostanete, rozhodně navštivte KAFE bistro nebo Acai bowl queen! Ubytovaní jsme byli v TOMTO guest houseu a byli jsme neskutečně spokojení. 

Ubud je taky super místo na výlety. Po cestě do něj jsme navštívili motýlí park a nádherné vodopády. Z Ubudu jsme jeli na kávové plantáže, kde jsme ochutnali nejen balijskou kávu, ale i balijský čaj, balijseké kakao a cibetkovou kávu. Viděli jsme milióny rýžových polí, ale byli i na krásných terasovitých rýžových polích, navštívili vodní palác (Ujung Water Palace), několik chrámů (Lempuyang temple, Tirta Gangga, Tirta Empul Holy Water Tample), viděli Goa Lavah, navštívili jsme čokoládovnu a já si dala naprosto boží čokoládovou zmrzlinu jen z vyšlehaného kokosového mléka a jejich čokolády! Ale hlavně, hlavně jsme byli ve sloním sirotčinci. A pokud bych měla někomu doporučit jednu věc, kterou na Bali vidět/zkusit, bude to sloní sirotčinec. Jak už jsem psala na instagram, jde o sirotčinec se slony zachráněnými ze Sumatry, kde pro ně není dostatek jídla (snědi 250kg denně) a proto je místní zabíjejí. Tady se o ně krásně staraj, je to na nich opravdu vidět a mají ten sirotčinec v krásném prostředí uprostřed džungle.      

No a pokud byste chtěli třeba navštívit jen něco v Ubudu, tak v něm je třeba opičí les, chrám, nebo třeba tradiční tržnice.

Po Ubudu jsme se měli přesunout na východ a odtud jet na ostrovy Gili, ale jelikož jsme během našeho pobytu v Ubudu zažili silné zemětřesení a epicentrum bylo právě u ostrovů Gili, nebylo možné na ně jet. Vše tam totiž bylo zbořené. Takže došlo na změnu plánu a tak jsme se přesunuli do Canggu. Ubud a Canggu jsou rozhodně dvě místa kam na Bali musíte. Canggu je ještě víc hipster a dost surfařská oblast. Skvělé jídlo snad úplně všude (my doporučujem: The Mocca, Mad Pops Bali, Moana Fish), západy slunce na pláži a naše krásný ubytování TADY, které vám rozhodně také doporučuji.

      

Přesun do Seminyaku. Na Seminyaku bylo asi jediný super to, že tam bylo Coffee Cartel a Nalu BowlsJinak mi přišlo, že vůbec nepoznáte, jestli jste na Bali, nebo v Řecku/Itálii/Španělsku. Je tam zalidněná pláž a žádnej takovej ten "Bali klídeček". 

Ze Seminyaku jsme se také vydali na úplný jih na Green Bowl Beach a na Garuda Wisnu Kencana Statue, což je obrovský monument Višny s Garudou, který je vidět z velké dálky (a vypadá jako obrovský kaktus) a je teď otevřený ani né měsíc. Doporučuju vám sem jet ale někdy přes den, protože než se k monumentu dostanete, bude to chvíli trvat a třeba večer vás k němu už prostě nepustí, i když vám prodaj lístek, se kterým máte až k němu dojít (to je takovej jejich Bali "stajl"). I když ale večer nedojdete až k monumentu, alespoň máte vstup na tradiční ohňový tanec s příběhem o Višně a Garudě (a fakír tam zašlape oheň na pódiu).

Nakonec jsme byli pár dní v Sanuru. Sanur má na pobřeží malé pláže, u kterých jsou plážové bary. A plážové bary jsou naprosto geniální nápad! Zajdete si tam na jídlo, pak vám tam udělaj obrovský koktejly a vy se můžete koupat s koktejlem v bazénu. Super to bylo!

Ze Sanuru jsme se vydali na ostrov Nusa Penida, kde jsme šnorchlovali v různých zálivech a navštívili Crystal Bay Beach. Já jsem trošku bojavec na šnorchlování s rybičkama (párkrát jsem se překonala), ale kdo by chtěl vidět záběry, jak Martin plave s obrovskou Mantou v moři, tak je v highlight na instagramu. A to byl konec našeho cestování.

Kdybych měla někomu říct, jestli stojí za to, jet na Bali, tak určitě to za to stojí! Je to obrovskej zážitek, ale žít bych tam teda nechtěla. Nesmíte počítat s tím, že tam jedete za maledivskejma plážema. Bali je hlavně o cestování, koupání v bazénu a jejich pohodě. Určitě bych všem doporučila jet do Ubudu, Canggu a pár dní být i na východě. My byli na východě jen jeden den, ale nebylo to tam tolik turistcký a vypadalo to tam super (i pláže vypada hezčí). Na druhou stranu bych rozhodně nedoporučila profláklej Saminyak a asi ani Nusa Dua. 
Taky vám doporučuju řidiče Dewu (jeho instagram), který jezdí primárně pro "stěhujemesenabali.cz"! Je úžasnej! Ochotnej, milej, usměvavej, poradí s výletama a poví vám milióny informací o Bali a jejich kultuře. Dá se s ním skvěle domluvit anglicky a hlavně jsme s ním měli opravdu tu nejlepší zkušenost, že co slíbil, tak to bylo...protože to se vám na Bali prostě normálně nestane. Pokud se chystáte na Bali, je dobré mu napsat s mírným předstihem, aby si na vás mohl udělat čas a i vám třeba zamluvit různé výlety.

Kdybste měli jakékoliv dotazy ohledně Bali, určitě mi napište na mail, nebo sem do komentářů. Všem ráda povím naší zkušenost a třeba i poradím. :)


Mějte se krásně,
Vaše D.
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig