NÁVOD K BEZCUKRÁRNĚ | Bezcukrárna

pondělí 2. července 2018

NÁVOD K BEZCUKRÁRNĚ


Ahoj všichni,
dneska pro vás nemám žádný recept, ale trošku takový "návod" na to, co je vlastně Bezcukrárna. Proč vlastně bezcukrárnu píšu, jak se sama a stravuju a proč a co ode mě můžete dál čekat.

Jak už jsem psala v jednom z mých předešlých článků, dlouhou dobu jsem bojovala s váhou a závislostí na sladkém. Vím, že to někomu může připadat směšný, když řeknu, že jsem měla závislost na sladkém, ale ono to tak opravdu bylo a já nemohla přestat myslet na čokolády, bonbony, dortíky atd a furt jsem se tím cpala (a nedokázala si přiznat, že většina mého jídla se skládá ze sladkostí). Je tomu asi tři roky, co jsem se té závislosti zbavila a to hlavně díky tomu, že jsem držela na dva měsíce paleo dietu a na hodně sladkou chuť jsem si odvykla. Pomohlo mi, že jsem zvolila tak radikální změnu v jídelníčku ale nemaslím si, že bych jí vydržela držet déle...už to naštěstí nebylo třeba. 

Paleo dietu jsem si nenasadila jen kvůli tomu, že jsem nechtěla jíst sladké, ale i kvůli tomu, že asi tak před těma třema rokama jsem zjistila, že mám poměrně velkou intoleranci na laktózu a mírnou na lepek.  Dlouhou dobu jsem řešila, po čem mi je neustále tak blbě, takže jsem zkusila tyto dva alergeny vynechat a pak po těch dvou měících v různých kombinacích přidávat. Nakonec se laktóze vyhýbám úplně a lepek se snažím konzumovat v co nejmenším množství, protože jinak mám jak žaludeční potíže, tak potíže s pletí a to si prostě jako holka nepřejete. 

Díky všem těmhle porblémům jsem se začala hodně zajímat o výžvu a tzv. "zdravý životní styl". Začala jsem víc řešit, jaké potraviny svému tělu dávám a jaké prostě mému tělu dávat nechci. Na základě toho všeho jsem se začala vahýbat tzv. "rafinovanému cukru", polotovarům, "průmyslově" zpracovaným potravinám a samozřejmě laktóze a lepku. Sama si stojím za názorem, že je pro naše tělo nejlepší jíst potraviny v tom "stavu", v jakém nám je dává příroda, tedy co nejméně zpracované. Já se po takovém jídle začala cítit skvělě, pleť se mi úplně vyčistila, mám menší problémy s jarníma alergiema a hlavně jsem přestala mít ty časté problémy s trávením. Dalším plusem samozřejmě byl i úbytek váhy, který jsem si díky tomuto životnímu stylu začal udržovat. 

A z čeho se tedy můj jídelníček skládá? Já se snažím se v ničem neomezovat (až na rýži, které se automaticky přejídám - takže si hodně pečlivě hlídám její množství, pokud už jí tady jím). Jím ohromné množství zeleniny, jím jak bílkoviny živočišné (maso, ryby), tak rostlinné (čočka, cizrna, fazole), jím ovoce, celozrnné bezlepkové obiloviny (pohanka, hnědá rýže) a miluju jídla dochucovat ořechy a semínky. Snažím se jíst tak, jak se zrovna cítím a na co mám chuť. Když nemám chuť na maso, tak ho jednoduše nejím, když mám chuť na banán, tak si ho dám a neřeším, že je to jedno z nejsladších ovocí. Díky tomu, že jsem začala jíst stravu, která je plnohodnotná na živiny, nemám žádné záchvaty přejídání a takové ty "mlsné" chvilky.

To, proč jsem vlastně "Bezcukrárna" vychází hlavně z toho, že se cukru (nebo chcete-li "rafinovanému cukru") v jídle vyhýbám jak jen to jde. Nekupuju si dochucované potraviny (čokoládové, ovocné jogurty, tyčinky, omáčky k masu nebo třeba zmrzliny) a raději si doma vytvořím svojí verzi a vím přesně, kolik cukru jsem do jídla dala (třeba smíchám kokosový jogurt s kakaovým práškem a banánem = čoko jogurt je na světě) nebo spíš nedala.

Bezcukrárna jsem i proto, že sama už sladkou, takovou tu čokoládovou, dortovou hodně sladkou chuť nevyžaduji a je mi po ní blbě. Moje tělo a chuťové pohárky si na ní odvykly a já jsem za to ráda, protože se díky tomu dorty a čokoládami nepřejídám. Hodně sladké je pro mě i ovoce, takže si raději dám jahody, jablko nebo třeba kiwi, než abych si dala indiánka z cukrárny. Nicméně, pokud máte rádi sladké a přitom chcete žít zdravě, myslím si, že není nic špatného na tom si jednou za čas dát kus sladkého dortu. I tady bych ale upřednostnila doma dělaný dort, kdy víte, jaké potraviny a kolik jste jich do dortíku dali. Sama, pokud vařím třeba dort pro někoho jiného, dorty doslazuji. Snažím se je ale doslazovat medem, javorovým sirupem nebo třeba datlemi. Nechci tu říkat, že med, javorový sirup, nebo datle nejsou plné cukru. Prostě a jednoduše jsou, ale příjde mi, že jejich malé množství dokáže jídlo dochutit mnohem lépe, než třeba hrnek cukru. Ale to už je na každém, jaké sladidlo má raději. Můžete dochucovat i stévií, ale ta mi nechutná a neumím s ní pracovat.

U receptů tedy obvykle uvádím alternativu s doslazením, ale nemusíte sladit vůbec. Místo toho, abyste docílili obdobné konzistence, přidejte třeba trochu klasického mléka či rostlinného mléka nebo vajíčko, trochu vody, jogurt a nebo u některých receptů nemusíte přidávat nic. Je to jen a jen na Vás.

Převážná většina mých receptů je tzv. "low carb" což ale neznamená, že já dodržuji tento životní styl. Momentálně je to hlavně kvůli tomu, že Martin je na speciální dietě, kdy začínal jen na mase a zelenině a postupně se mu do jídleníčku přidávaj ostatní potraviny, aby zjistil, jaké potraviny mu dělají a jaké nedělají dobře. Tím, že vařím hlavně pro nás dva, jsem tedy asi poslední měsíce na něčem jako "low carb" a protože od toho, co každý den jím, se odvíjí mé recepty, možná si nově příchozí mohli myslet, že tuto dietu dodržuji. Musím ale i říct, že mi low carb strava většinou vyhovuje. Nicméně si myslím, že člověk by neměl jíst tolik živočišných produktů a žádné obiloviny ...a proto se snažím svůj jídelníček dle mých chutí obohatit i o jiné potraviny.

Cílem mojí Bezcukrárny je naučit lidi jíst jídlo v podobě, jak ho získáváme z přírody, tedy v co nejméně zpracované formě. Naučit se zamýšlet nad tím, jestli si koupím rádoby zdravou musli tyčinku, nebo si raději doma vytvořím její zdravější verzi. Každý jsme jiný, každý máme jiný životní styl, více sportujeme nebo máme sedavé zaměstnání a od toho by se měl odvíjet náš jídelníček. Aby bylo naše tělo zdravé, musíme mu dávat kvalitní potraviny.

Doufám, že vás tenhle článek neunavil a třeba spíš nakopnul, ke zdravějšímu životnímu stylu. :)

Mějte se hezky!
Vaše D.
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig