TRHANÉ HOVĚZÍ | Bezcukrárna

čtvrtek 21. června 2018

TRHANÉ HOVĚZÍ


Trhané hovězí byla moje další masová výzva. Miluju dlouho pečené maso, které se pak rozpadá na malé kousíčky a je skvěle okořeněné, tak jsem se rozhodla, že to taky vyzkouším a naučím se to! Hned na poprvé to vyšlo na jedničku a tak vám tu dobrotu sem nasdílím a třeba ještě dnes poběžíte pro maso a zítra nebo pozítří budete mít skvělej oběd!

Na porci pro 5 osob potřebujeme:
1kg zadního hovězího
1 lžíce sladké papriky
1 lžíce mletého římského kmínu
1 lžíce skořice
3 stroužky česneku (drcený)
5 lžic olivového oleje
1 cibule
pepř
sůl

V mističce smícháme sladkou papriku, římský kmín, skořici, česnek a olivový olej. Maso omyjeme a z obou stran osolíme a opepříme. Připravíme uzavíratelný pytlík a maso do něj vložíme. K masu pak přilejeme smíchané koření s olivovým olejem a rozprostřeme ho po celém masu a dáme ho do ledničky odležet alespoň přes noc. 

Troubu předehřejeme na 130 stupňů a maso umístíme do velkého uzavíratelného hrnce, podlijeme hrnkem vody a dáme péct na 5,5 hodiny. Maso kontrolujeme a poléváme vodou, popřípadě jej otáčíme. Důležité je hlídat, aby maso bylo stále podlité vodou a maso podlévat, kdyby se odpařila. 

Maso vyndáme z trouby a roztrháme vidličkou, poté nasekáme cibuli na plátky a promícháme ji s masem a šťávou z masa. Maso strčíme ještě na hodinu do trouby a poté podáváme s avokádem, guacamole, zeleninou nebo čím chceme.

TIP NAVÍC
Po třech hodinách pečení jsem smíchala jeden hrnek rajčatového pyré s 1/2 lžičkou skořice, 1/2 lžičkou římského kmínu, špetkou chilli, šťávou z 1/2 citrónu, lžičkou medu, solí a pepřem a přelila jsem touto omáčkou maso. Maso jsem dala dál péct a stále pravidelně přelévala a obracela. Pak už jsem postupovala dále podle návodu.

Dobrou chuť!
Vaše D.


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig