CHIA MARMELÁDA Z JAHOD A MERUNĚK | Bezcukrárna

pondělí 18. června 2018

CHIA MARMELÁDA Z JAHOD A MERUNĚK


Kdo by nemiloval marmeládu. Chleba s marmeládou nebo medem bývala moje oblíbená snídaně v dobách, kdy jsem měla o pár kilo víc. Tuhle marmeládu ale můžu mlsat bez výčitek a přidat jí třeba ráno do jogurtu, rozmixovat s tvarohem nebo si ji dát s chlebíkem. 

JAHODOVO-REBARBOROVÁ MARMELÁDA (4 lahvičky)
1kg jahod
1 bio citrón
vanilková esence (asi 1 lžička)
1 řapík rebarbory
70g chia semínek
1 lžička másla
+ kdo chce, může dosladit medem (1 lžíce)
+ kdo chce přidá kyselinu citrónovou jako konzervační látku, aby ovoce neztratilo barvu

Nejprve omyjeme jahody a rebarboru. Asi 2/3 jahod rozmixujeme a dáme společně s nakrájenou rebarborou, šťávou a kůrou z jednoho citrónu, vanilkovou esencí popřípadě medem a kyselinou citrónovou do hrnce. Celou směs přivedeme k varu a necháme 5 minut povařit. Poté přidáme zbytek jahod, které nakrájíme na kousky o velikosti cca 1x1cm a necháme znovu asi 5 minut povařit. Přidáme lžičku másla s chia semínky a za stálého míchání vaříme ještě asi 2 minutky. Naplníme připravené lahvičky, pořádně utáhneme víčko, obrátíme vzhůru nohama a necháme marmeládu vychladnout.

Marmeládu skladujte v ledničce a doporučuji ji sníst do 2 týdnů. Minulý rok mi v lednici vydržela i dva měsíce, ale nevím, jestli to nebylo štěstí začátečníka.


MERUŇKOVÁ MARMELÁDA (2 lahvičky)
500g meruňěk
1 citrón
vanilková esence (asi 1 lžička)
1 lžíce suchého bílého vína
30g chia semínek
1 lžička másla
+ kdo chce, může dosladit medem (1/2 lžíce)
+ kdo chce přidá kyselinu citrónovou jako konzervační látku, aby ovoce neztratilo barvu

Nejprve omyjeme meruňky a rozmixujeme je. Do hrnce dáme rozmixované meruňky se šťávou z jednoho citrónu, vanilkovou esencí, bílým vínem popřípadě medem a kyselinou citrónovou. Celou směs přivedeme k varu a necháme 5 minut povařit. Přidáme lžičku másla a chia semínka a za stálého míchání vaříme ještě asi 2 minutky. Naplníme připravené lahvičky, pořádně utáhneme víčko, obrátíme vzhůru nohama a necháme marmeládu vychladnout.

Skladujte stejně jako marmeládu z jahod a rebarbory.


Dejte mi vědět, jak se vám marmeláda povedla a mějte se krásně :)
Vaše Domi
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig