SNÍDANĚ ŠAMPIÓNŮ | Bezcukrárna

středa 30. května 2018

SNÍDANĚ ŠAMPIÓNŮ


Ráda si užívám víkendový snídaně. Přes týden, když chodím do práce, snídám až v práci a obvykle je to kefír nebo jogurt se semínkama. Na teplou snídani čas nemám a proto si ráda o víkendu udělám právě třeba vajíčka nebo nějakou jinou dobrotu, která mi udělá hnedka ten víkend ještě o něco krásnější.
Na porci pro 2 osoby potřebujete:
1 papriku
1 mrkev
1/2 cukety
1/2 červené cibule
4 rajčata
6 žampiónů
4 vejce
1 lžíce ghí

Nejprve si papriku, mrkev, cuketu a červenou cibuli nakrájím na nudličky. Ve velké pánvi si rozehřeju ghí (3/4 lžíce) a nechám na něm cibuli zesklovatět. Jakmile cibule zesklovatí, přihodím všechnu zeleninu a pořádně ji orestuju. Vedle na pánvičce si na zbytku ghí osmažím žampióny, které jsem také nakrájela na tenké plátky.

Žampióny ráda dochucuju špetkou mletého kmínu a zeleninu směsí italských bylinek. 

Jakmile mám zeleninu i žampióny hotové, přimíchám žampióny do větší pánve k zelenině. Pánev stáhnu z plamene, směs zeleniny a hub rozvrstvím rovnoměrně po celé pánvi a vyklepnu do zeleniny 4 vajíčka. Pánev poté přiklopím a vrátím na mírný plamen, kde nechám pod pokličkou vajíčko dodělat. Vajíčko by mělo být upečené asi tak za 10 minut. 

Druhá možnost je upéct zeleninu s vejci v troubě. Troubu musíte mít předehřátou na 175 stupňů a pouze vložíte pánvičku s vajíčky do trouby a za 10 minut máte hotovo.

A co vy? Taky milujete víkendový snídaně?

Mějte se krásně
Vaše Domi :)


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig