KLOBÁSKY SALSICCIA ZAPEČENÉ V RAJČATOVÉ OMÁČCE | Bezcukrárna

neděle 6. května 2018

KLOBÁSKY SALSICCIA ZAPEČENÉ V RAJČATOVÉ OMÁČCEKlobásky salsiccia se k nám domu dostaly docela náhodou a my vůbec netušili, co se s nimi dělá. Zkoumala jsem různý recepty na internetu a došla k názoru, že asi něco radši zkusim vymyslet sama. Všude píšou, že tyhle klobásky potřebují další chutě k sobě, nějakou pořádnou omáčku, aby byly dobré. No a protože to jsou italské klobásky, zvolila jsem takovou klasickou italskou variantu omáčky z čerstvých rajčat a bylinek. 


Na porci pro 5 - 6 lidí potřebujete:
1kg klobásy salsiccia
1kg rajčat
1 velká cibule
1 lžíce ghí nebo másla
pepř
sůl
+ plnou hrst čerstvých bylinek - medvědí česnek, bazalka, rozmarýn, tymián

Nejprve si předehřejeme troubu na 160 stupňů a z jedné velké klobásky uděláme hodně menších. Jednoduše ji pravidelně rozdělíme (nekrájíme) tak, že vždy oddělenou část zamotáme kolem dokola a vznikne nám několik klobásek. Řetěz z klobásek dáme na rozpálenou pánev, podlijeme ji trochou vody a pravidelně ji propícháme vidličkou. Klobásky je třeba opékat cca 10 minut z jedné strany a 10 minut z druhé strany. Klobásky musíte ale hlídat, aby se Vám nepřipálily a proto pravidelně dolévejte po troškách vodu. Dávejte ale pozor, ať se vám klobásky nevaří. 

Než se nám klobásky opečou, připravíme rajčatovou omáčku. Cibuli nakrájíme na malé kousky, dáme jí na pánev s rozehřátým ghí (máslem) a necháme jí zesklovatět. Poté přidáme nakrájená rajčata, osolíme, opřepříme a přidáme bylinky. Necháme na mírném plameni za občasného míchání vytvořit omáčku.

Jakmile máme klobásky opečené, vložíme je do zapékací misky a přelijeme rajčatovou omáčkou. Vše pak společně pečeme asi 15 - 20 minut.

Dobrou chuť!
Vaše D.
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig