BORŮVKOVO KOKOSOVÉ MUFFINY // SUPER JÍDLO PRO SUPERDĚTI | Bezcukrárna

středa 9. května 2018

BORŮVKOVO KOKOSOVÉ MUFFINY // SUPER JÍDLO PRO SUPERDĚTI


Kuchařek nebudu mít asi nikdy dost a když mi napsali z vydavatelství, kde vydali knihu Super jídlo pro super děti, jestli bych Vám jí neukázala, nemohla jsem říct ne. 

Tahle kuchařka je nejen plná receptů, ale i různých výživových doporučení a nebo třeba informací o tom, kolik cukru obsahuje jaká limonáda nebo třeba rádoby zdravé snídaňové musli. Měla by Vás naučit jak žít život bez cukru a jak dítě naučit na zdravý životní styl. Najdete tam zdravé varianty klasických jídel, svačin, dezertů, svačinových boxíků do školy nebo třeba občerstvení na dětskou oslavu.
Nechci psát recenzi na knihu, asi by mi to ani nešlo. Takže ten, kdo by chtěl alespoň trochu "nakouknout" do knihy, se může podívat na můj instagram @dominika.jo, kde v uložených stories najdete pár vyfocených stran, které mi přišly zajímavé.

No a abych Vám teda alespoň trochu ukázala něco, co v knize najdete, rozhodla jsem se, že pro Vás vyzkouším několik receptů, jako takové "nakousnutí", abyste věděli, jestli by se Vám taková kniha líbila. Jako první jsem si vybrala muffiny. Muffiny totiž miluje každé dítě a asi nejen dítě. Je to skvělé občerstvení na dětskou párty nebo jako svačinka do školy. No a tady máte recept:

Na 12 muffinů potřebujete:
3 jablka - oloupaná, nastrouhaná
4 vejce pokojové teploty
60g rozpuštěného másla
80g strouhaného kokosu
60g kokosové mouky
45g mletého lněného semínka
1/2 lžičky soli
1 lžička prášku do pečiva
1 a 1/2 hrnku čerstvých borůvek
3 lžíce medu (píše recept, já dala asi 1/2 lžíce, protože už na toliksladko chuť nejsem zvyklá a  myslim si, že by mi to nechutnalo)

Nejprve předehřejeme troubu na 180 stupňů a připravíme si formy na muffiny. V jedné misce smícháme suché ingredience, ve druhé mokré ingredience a poté postupně přimícháváme suché ingredience k mokrým. Nakonec opatrně vmícháme borůvky, naplníme formičky na muffiny a pečeme 25-30 minut.

Tak dobrou chuť!
Vaše D.

SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig