KOSMETICKÉ OKÉNKO // AHAVA | Bezcukrárna

čtvrtek 19. dubna 2018

KOSMETICKÉ OKÉNKO // AHAVA


Ahoj všichni,

i když mám na blogu většinu článků týkající se receptů, chci se s Vámi podělit i o moje zkušenosti s kosmetikou. I já jsem totiž holka, která se ráda stará o svoje zdraví nejen skrze zdravý životní styl, ale i skvělou kosmetiku. Dneska Vás tedy seznámím se značkou a produkty, které mi zachránily pleť před akné a suchou pokožkou.

Už od malinka se mi veškerý stres projevoval na kůži. Před přijímačkami na gympl jsem měla suchou pleť a vyrážku na obličeji a na rukou, na gymplu se to v celku srovnalo a já během puberty neměla nikdy žádný velký problém s akné, jako třeba moji vrstevníci. S příchodem na vysokou a všema těma zkouškama, stresem a nevyspalostí to začalo být horší a horší. Měla jsem na částech obličeje opravdu ošklivé akné a to především na čele a já proto několik let odmítala nosit culík, nebo se zbavit patky, která alespoň část ošklivé pleti zakryla. Samozřejmě jsem tomu nepřidávala ani tím, když jsem si neustále ze stresu pupínky mačkala, škrábala atd.

Vyzkoušela jsem opravdu hodně různých značek, čistících gelů, krémů, vodiček a dokonce i chemický peeling, ale nic mi nepomáhalo. Jako holka jsem z toho byla opravdu nešťastná a neustále jsem si pupínky zakrývala make-upem. No a co si budem povídat, ono to někdy vypadá snad ještě hůř.

A teď ještě trochu víc zpátky do minulosti.

Když byla babička u Mrtvého moře, koupila tam kosmetiku AHAVA. Bylo to v době, kdy byl zrovna můj brácha v pubertě a měl obličej plný pupínků a mamka taky v té době vymýšlela neustále co s tim. A jak už asi tak nějak tušíte, čistící produkty značky AHAVA mu pleť zachránily a dneska na jeho obličeji neni vůbec poznat, že by někdy nějaké akné měl. Žádné jizvičky a taky žádné pupínky.

Něco mě asi před třema rokama osvítilo a vzpomněla jsem si na tuhle značku a od té doby používám její produkty, které mě osobně také zachránily pleť:

Mycí čistící gel:
Jde o čistící gel, který používám každý večer a někdy, pokud cítím, že mám mastnější pleť, tak i ráno po probuzení. Nejprve si omyju tvář vodou a do navlhčené pleti vmasíruju dávku asi tak o velikosti mandle. Nechám působit tak 3 minuty (než si vyčistím zuby) a pak pořádně obličej opláchnu. Jedno balení mi vydrží asi tak půl roku.

Tip: Pokud se Vám udělá nějaký pupínek, dejte na něj malinkatou vrstvičku gelu a nechte působit třeba přes noc. Pupínek Vám to vysuší a on dříve zmizí

Bahenní maska
Bahenní masku používám 1x týdně s postupem obdobným jako u mycího gelu. Masku nechám ale působit trochu déle a to klidně 8 až 10 minut. Pleť je po ní krásně vyčištěná a svěží. Jedno balení mi vydrží půl roku nebo i déle.

Tonikum:
Tonikum používám hlavně ráno, hned po umytí a vyčištění pleti. Trochu ho nanesu na vatový tamponek a otřu s ním celý obličej. Po toniku použiju nějaký krém na obličej, abych pleť hydratovala a připravila na makeup. Balení mi vydrží půl roku.

Krém na tělo:
Krémů na tělo jsem vyzkoušela mnoho a vzhledem k tomu, že mám opravdu suchou pleť, potřebuji krém, který se vsákne do pokožky a hezky jí hydratuje. Nesnáším krémy, které vám po těle udělají lepivou vrstvu a dlouho se vstřebávají. Tenhle tělový krém je přesně ten, který se krásně vsákne a můžete se hned obléknout, aniž by se Vám oblečení nepříjemně nalepilo na tělo. Krém vmasíruju do umyté a pečlivě osušené pokožky.

Pokud bych Vám měla doporučit jen jeden z těchto produktů, neuměla bych si vybrat mezi čistícím gelem a bahenní maskou. Tyhle dva produkty jsou pro mě opravdu zatím jedinečné.

Doufám, že se vám článek líbil a budu ráda, když mi do komentářů napíšete, jakou kosmetiku a jaké produkty rádi používáte vy.

Mějte se krásně,
Vaše Domi
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig