CITRÓNOVÝ CHEESECAKE | Bezcukrárna

úterý 3. dubna 2018

CITRÓNOVÝ CHEESECAKE


Minulý týden jsem poprvé zkoušela cheesecake. Dělala jsem ho kamarádům na oslavu narozenin a byla jsem z toho tak trochu vyplesknutá, jestli bude chutnat. Pro jistotu jsem si ho ještě před předánim nafotila, kdyby byl náhodou fakt dobrej, abych Vám napsala recept....no a on byl, takže tady ten recept máte! :) Snad z něj budete nadšení alespoň tolik, jako já. 

Na korpus:
1 hrnek kokosu
1 hrnek rozmixovaných mandlí
130 g másla
1/2 hrnku kokosové mouky
1/2 lžičky skořice
1/3 hrnku vlažné vody

Na tvarohovou vrstvu:
350 g lučiny
500 g  tvarohu
450 - 500g zakysané smetany
5 žloutků
kůra z 1 jednoho velkého citrónu
šťáva ze 2 citrónů

Na doslazení:
stévie podle chuti
2 meruňky

Do velké mísy vložíme kokos, mandle, kokosovou mouku, skořici a změklé máslo a vše propracujeme. Jakmile máme rovnoměrně promíchanou směs, přilejeme trochu vlažné vody a znovu směs promícháme tak, aby z ní vznikla lepkavá hmota. Pečící formu vymažeme kouskem másla nebo trochou kokosového oleje a těsto na korpus rozprostřeme po celé formě (velikosti 25 cm). Nezapomeňte korpus propíchat párkrát vidličkou, aby se nenafukoval a vložte do trouby, která je vyhřátá na 160 stupňů, kde jej budeme péct 15 minut.

Než se korpus upeče, připravíme tvarohovou vrstvu. Do velké mísy dáme 350 g lučiny, 500 g tvarohu, 300 g zakysané smetany, žloutky, kůru z jednoho citrónu a šťávu z jednoho citrónu. Vezmeme si šlehač a pořádně celou smět vyšleháme, aby tvořila konzistentní krémovou vrstvu. Pokud chcete tuto vrstvu osladit, přidejte stévii nebo do směsi rozmixujte meruňky. 

Krém nalijeme na upečený korpus a dáme do trouby, která je už předehřátá na 180 stupňů a pečeme asi 30 - 35 minut. Nelekněte se, jestli se Vám krém uprostřed klepe, je to tak správně. 

Zbytek zakysané smetany a šťávu z druhého citrónu smícháme samostatně v malé mističce a po těch 30 - 35 minutách pečení ještě potřeme vršek dortu zakysanou smetanou s citrónem a znova dáme asi na 10 minut zapéct

Dort nechte pořádně vychladnout a poté ho dejte do ledničky alespoň na 3 hodiny.

Dozdobte lesním ovocem a nechte si chutnat!
Vaše D.SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig