TEPLÁ ZELENINA S BAZALKOVOU QUINOOU | Bezcukrárna

čtvrtek 29. března 2018

TEPLÁ ZELENINA S BAZALKOVOU QUINOOU

Zelený čtvrtek si žádá zelený recept, takže jsem si pro Vás dneska připravila zeleninu se zelenou bazalkovou quinoou. Bazalkové pesto používám moc ráda jako dresing k salátu, koření na maso nebo na dochucení grilované zeleniny. Tentokrát jsem se rozhodla, že jím obarvím quinou a myslím, že to nebyl vůbec špatnej nápad.


Na porci pro 4 - 5 lidí potřebujete:

Na zeleninu:
1 lilek
2 cukety
100 g rajčátek
2 červené cibule
2 červené papriky
2 - 3 lžíce ghí
sůl
pepř

Pesto a quinoa:
50 g bazalky
1/2 avokáda
2 lžíce piniových oříšků
2 stroužky česneku
6 lžic oleje (olivový, lněný)
60 g parmezánu
šťáva z 1+1/2 citrónu

250g Quinoy - 250 g
šťáva z 1/2 citrónu

Nejprve si nakrájíme všechnu zeleninu na kousíčky o velikosti cca 1x1 cm. Na velké pánvi rozehřejeme ghí, dáme na něj zesklovatět cibuli na 3 minutky, poté k cibuli přidáme ostatní zeleninu a pořádně ji promícháme. Zeleninu osolíme, opepříme a za občasného míchání necháme opékat asi 15 minut na středním plameni. Pro zrychlení je možné přikopit pánvičkou. 

Jakmile se mi už opéká zeleina, propláchnu pořádně quinou a dám do hrnce s vodou (na jeden díl quinoy = 2 díly vody). Vodu osolím a vymáčku do ní šťávu z 1/2 citrónu. Vodu s quinoou přivedu k varu a nechám probublávat asi 15 minut. Po těch 15 minutách byste měli mít všechnu vodu vyvařenou a quinoa by měla být křupavá.

Pesto vytvoříme tak, že do mixéru vložíme všechny ingredience a jednoduše je všechny rozmixujeme. Doporučuju dát do michéru jako první bazalku a poté ostatní ingredience, aby Vám ji zatížily a nerozlítla se Vám po celém mixéru.

Na dozdobení jsem použila piniová a dýňová semínka.

Tak co na tenhle "zelený" recept říkáte?

Dobrou chuť! 
Vaše D.


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig