KOŠÍČKY S BURÁKOVÝM MÁSLEM | Bezcukrárna

středa 7. března 2018

KOŠÍČKY S BURÁKOVÝM MÁSLEMBurákový máslo (vlastně jakýkoliv oříškový máslo) je moje absolutní závislost. Pravděpodobně ho jím, stejně jako oříšků, mnohem víc, než bych správně měla. U nás doma jsou tyhle košíčky dost oblíbený. Poprvé to dokonce dopadlo tak, že jsem je udělala Martinovi k valentýnu, aby měl něco zdravějšího, ale dobrýho....no a bracha mu je, až asi na 3 kousky, snědl úplně všechny. Tahle "sladká" dobrota bude patřit mezi ty, kterou si budete muset pečlivě schovávat, aby jí někdo nesnědl. Na mou duši, na psí uši!Na cca 15 malých košíčků je potřeba:
Spodní vrstva:
50g ořechové mouky (já měla burákovou, někdy používám mandlovou, někdy i pekanovou)
1 lžíce kokosového oleje (rozpuštěného)
2 lžíce ořechového másla (mám na tenhle recept vyzkoušené mandlové/kešu/burákové)
20 g strouhaného kokosu

Prostřední vrstva:
1/2 hrnku burákového másla (smooth)

Horní vrstva:
1 a 1/2 tabulky čokolády bez cukru 

Nejprve si připravíte (překvapivě) spodní vrstvu tak, že všechny ingredience smícháme a napěchujeme do košíčků. Spodní vrstvu dáme ztuhnout na cca 20 minut do ledničky a mezi tím si ve vodní páře rozpustíme čokoládu. Čokoládu musíme rozpouštět pomalu, aby se nezdrcla a poté ji dáme stranou z plotýnky a každých pár minut promícháme tak, aby nám čokoláda znova neztuhla, ale přitom aby nebyla tak tekutá. 

Po půl hodině vyndáme košíčky s první vrstvou a na ní nandáme burákové máslo a znova dáme košíčky ztuhnout na cca 10 minut do ledničky. Burákového másla dávám do každého košíčku cca 1/2 až 3/4 lžičky.

Poté už jen zase vyndáme z ledničky, polijeme čokoládou a necháme znova v ledničce ztuhnout.

Košíčky nechávejte v lednici a chvíli před podáváním vyndejte, aby košíčky trochu povolily.

Kdo je taky závislej na burákovejch máslech? Taky to máte s burákovým máslem jako s brambůrkama....dáte si lžičku a pak už nemůžete přestat? :D

Mějte se krásně a nechte si chutnat
Vaše Domi
SHARE:

3 komentáře

 1. Já mám těžkou závislost ;-) to navrchu je zase burakove máslo? Na jakém ujizdite? Mě se teď čerstvě ve spizi vynachazi moje zatím nejoblíbenější od nutspread.
  A na mlsani vlaskoorechove nebo liskooriskove, to je teprve ta pravá lábuž :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že v tom nejsem sama :D Já zase naprosto ujíždim na mandlovém a kešu z DMka a na klasických burákových od Big Boy a Lucky Alvin. Nutspread jsem ještě nezkoušela, ale tak to určitě vyzkouším! Snad ho nesnim na posezení :D

   Vymazat
 2. To vypadá naprosto úžasně! Hned se mi sbíhají sliny!

  OdpovědětVymazat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig