OŘECHOVÉ SUŠENKY | Bezcukrárna

pondělí 5. února 2018

OŘECHOVÉ SUŠENKY


V sobotu ráno jsem se probudila a měla neskutečnou chuť na ořechové sušenky. No tak jsem smíchala několik ingrediencí... když jsem je pekla, nádherně provoněly celý dům a pak nám taky "ozdobily" celou podlahu naší kuchyně. Omylem totiž celý plech upadl na zem a moje sušenky se proměnily v miniaturní drobečky. Ale víte co se říká "všechno zlý je pro něco dobrý" a já díky tomu udělala sušenky ještě o kapku lepší než původně. 

Na cca 15 sušenek budete potřebovat:
100g ořechové mouky (pekanové, mandlové, z vlašských ořechů)
3 lžíce strouhaného kokosu
2 lžíce kokosové mouky
50 g změklého másla
4 lžíce ořechového másla 
1 lžička prášku do pečiva
1 lžička skořice
2 lžíce kokosového oleje
2 vejce
2 hrsti nasekaných vlašáků
1 hrst nasekaných mandlí
15g nasekané hořké čokolády

Začneme tím, že smícháme dohromady ořechové mouky, strouhaný kokos, máslo, skořici, prášek do pečiva, kokosový olej a vejce. Vše pořádně promíchámé, aby vzniklo lepkavé těstíčko. Poté do něj přidáme nasekané ořechy a čokoládu. Vzniklé těsto zabalíme do fólie a dáme na půl hodiny do ledničky.

Nahřejeme troubu na 160 stupňů a na plech tvoříme malé placičky o průměru cca 3 cm. Pak už jen dejte sušenky péct na 12 - 15 minut.

Já jsem nakonec sušenky z půlky namočila v rozehřáté hořké čokoládě a posypala strouhaným kokosem. Tohle dozdobení ale vůbec neni třeba, skvělé jsou i bez dozdobení. 

Dobrou chuť!
Vaše D.


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig