KRÉMOVÁ KVĚTÁKOVÁ POLÉVKA | Bezcukrárna

středa 3. ledna 2018

KRÉMOVÁ KVĚTÁKOVÁ POLÉVKA


V tomhle zimním období jsou pro mě zeleninové krémové polévky naprostou nezbytností. Mohla bych je jíst furt, možná i k snídani. Teď tomu ještě přidalo to, že jsem trochu nastydla a na nic jinýho ani nemám chuť. Takže hezky zachumlat  do deky, pustit nějakej film a ládovat se polévkou z mojí velký misky s nápisem Dominique, kterou mi přivezla babička z Francie a ve který mám tak 4 naběračky a jdu si ještě přidat. To je můj plán na dnešní večer.Co potřebujete:
1 střední květák
10 stroužků česneku
1 litr vývaru
1 střední cibule
1/2 hrnku kokosového mléka
1 lžíce ghí
2 lžíce oliového oleje
sůl
pepř

Začněte s předehřátím trouby, kterou nastavte na 170 stupňů. Než se trouba nahřeje, rozdělte květák na kousky tak, aby byly všechny plus mínus stejně velké. Oloupejte stroužky česneku a spolu s připraveným květákem je naskládejte na plech. Vše pokapejte olivovým olejem a ještě trochu promíchejte, aby se olej dostal co nejlépe na celý povrch květáku. Pečte v troubě asi 30 minut.

Nakrájenou cibulku nechte zesklovatět na 1 lžíci ghíčka, přidejte opečený květák a česnek, vše zalijte vývarem a nechte 15 minut povařit. Poté už jen vše rozmixujte, přilijte kokosové mléko a ještě 5 minut prohřejte.

Pak už Vám jen, stejně jako mě, zbývá to zachumlání, pěknej film... ale u Vás všech doufám bez tý nemoci. Kdo taky v zimě miluje polévky dejte mi vědět, jaká u vás vede nebo na jakou byste tu chtěli třeba recept příště. 

Mějte se krásně a dobrou chuť :)
Vaše D.


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig