ČESNEČKA | Bezcukrárna

neděle 21. ledna 2018

ČESNEČKA


Česnečku mám spojenou s lyžováním. Pokaždé, když jsme s tátou jeli do Rejdic v Jizerkách na otočku na lyže, jsme se cestou domu zastavovali na česnečku. Oba česnečku milujem a o to víc, když v ní plaval rozehřátý sýr. Tahle česnečka ale neni taková ta, jakou všichni asi znáte a jakou jsme si s taťkou vždy dávali. Nemůžu říct, jestli je lepší, nebo horší...tak jí vyzkoušejte a uvidíte. :)


Potřebujete:
5 palic česneku
1 a 1/5 velké cibule (nebo 2 menší)
1 poŕek
2-3 lžíce ghí
1 litr vývaru
1/5 hrnku kokosového mléka /smetany
sůl
pepř

Nejprve si předehřejete troubu na 170 stupňů. Celým palicím česneku uříznete horní "ocásek" tak, aby měly všechny stroužky česneku kousíček uřízlý. Celé palice pak vložíte do trouby na 30 minut. Než se česneky upečou, nakrájejte cibule a pórek.

Česneky po 30 minutách vyndejte z trouby, nechte chvíli vychladnout a poté upečené stroužky česneku vymáčkněte ze šlupek. 

Do hrnce dejte rozehřát ghí a jakmile je rozehřáté přidejte česnek, cibuli a pórek. Nechte vše asi 5-10 minut zesklovatět, poté přilijte vývar a vařte cca 15 minut. Jakmile je polévka uvařená, rozmixujte ji stolním mixérem, přidejte kokosové mléko a vše ještě 5 minut zahřívejte. 

A máte hotovo!

Mějte se krásně
Vaše DomiSHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig