VÁNOČNÍ HRUŠKOVO JABLEČNÝ KOLÁČ | Bezcukrárna

neděle 3. prosince 2017

VÁNOČNÍ HRUŠKOVO JABLEČNÝ KOLÁČ


Vánoce už klepou na dveře a já se začala pouštět do vymýšlení vánočního bezcukroví. Moje absolutní topka jsou zatím kokosové kuličky, na které se tu objeví recept během prosince. Dneska tu ale mám recept na něco jiného než cukroví, a to na báječný hruškovo-jablečný koláč s pekanovými ořechy. Co totiž dokáže vykouzlit trouba během 40 minut s hruškou, jablkem a trochou skořice, to je úplně neuvěřitelný. Neuvěřitelně lahodný! 


Co budete potřebovat:
Na korpus:
1 hrnek kokosu
1 hrnek rozmixovaných mandlí
130 g másla
1/2 hrnku kokosové mouky
1/2 lžičky skořice
1/3 hrnku vlažné vody

Na náplň:
4 upečené hrušky
2 upečená jablka
1 lžička skořice
vanilková esence
2 vejce
+
pekanové ořechy (cca 100g)

Postup:
Nejprve předehřejeme troubu na 200 stupňů. Rozkrojíme jablka a hrušky, vykrojíme jádřince, vložíme do zapékací mísy a jakmile je trouba nahřátá, vložíme je na 35 minut do trouby, aby zkaramelizovaly.

Do velké mísy vložíme kokos, mandle, kokosovou mouku, skořici a změklé máslo a vše propracujeme. Jakmile máme rovnoměrně promíchanou směs, přilejeme trochu vlažné vody a znovu směs promícháme tak, aby z ní vznikla lepkavá hmota. Pečící formu vymažeme kouskem másla nebo trochou kokosového oleje a těsto na korpus rozprostřeme po celé formě. Nezapomeňte korpus propíchat párkrát vidličkou, aby se nenafukoval a vložte do trouby, která je vyhřátá na 160 stupňů, kde jej budeme péct15 minut.

Než se upeče korpus, vložíme upečené hrušky a jablka do mixéru spolus s vajíčky, skořicí a vanilkovou esencí. Vznikne nám hladká hmota, kterou rozprostřeme na upečený korpus, vyskládáme nahoru pekanové ořechy a šťávů, která nám zbyla v zapékací misce po hruškách a jablkách využijeme tak, že jí potřeme ořechy. Celý koláč vložíme do trouby vyhřáté na 180 stupňů a necháme jej péct 35-40 minut.

Pak už zbývá jen koláč nechat vychladnou a je hotovo :). 
Tak dobrou chuť!
D.


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig