ŠTRŮDLOVÝ KOLÁČ | Bezcukrárna

úterý 12. prosince 2017

ŠTRŮDLOVÝ KOLÁČ


Poslední dobou nemám vůbec čas a ani chuť vařit nějaké slané (blogově reprezentativní) recepty, takže si na ně budete muset asi chvilinku počkat. Snad Vám to neva. Já si ale stejnak říkám, že takhle před Vánocema se určitě všem víc hodí více nápadů na to, jak si "osladit" život zdravějším způsobem. 

Bez cukru jsem už 5 měsíců a poslední dobou na sobě začínám pozorovat to, že už mi začíná být po sladších potravinách ne úplně dobře a když si představim, že bych si měla dát něco sladkého (čokoládu, bonbon, dort), zvedá se mi z toho žaludek a tenhle koláč byl na mě tedy už opravdu až moc sladký. Nicméně ti, kteří chtějí jen nějakou zdravější alternativu, nebo s životem bez cukru začínají, budou určitě nadšení. 

CO POTŘBUJETE
Na korpus:
150 g másla
1 vrchovatá lžička skořice
1 a 1/2 hrnku mandlové mouky
2/3 hrnku kokosové mouky
100 g kešu

Náplň:
2 jablka
4 hrušky

Drobenka:
1 hrnek / 100 g kešu
40 g másla
1/5 hrnku pekanových ořechů
1 vrchovatá lžička skořice

POSTUP
Nejdříve si předehřejete troubu na 160 stupňů. Rozkrájíte oloupaná jablka i hrušky na osminky, zbavíte jádřinců a poté rozprosřete po plechu. Dáte je do trouby cca na 30-35 minut.

Mezi tím, než se Vám upečou jablka a hrušky, si připravíte korpus. Nezapomeňte na to, že máslo musí mít pokojovou teplotu, aby se ingredience na těsto dobře promíchaly. Kešu ořechy rozsekáte na menší kousky, poté smícháte všechny suché ingredience a poté promícháte i s máslem. Hodně těsto promněte rukama, aby Vám nikde nezbyly kousky másla a těsto pak nebylo po upečení "dírkatý" tím, že se Vám to máslo v troubě rozpustí. Těsto vložte na chvíli (5-10 min.) do lednice a mezi tím nechte troubu nahřát na 175 stupňů. Formu na koláč vymažte lžičkou kokosového oleje nebo másla a těsto rozprostřete po délce celé formy až do krajů tak, aby na krajích šlo těsto do výšky cca. 3 cm. Korpus pečte 10-12 minut.

Jakmile jsou jablka a hrušky upečené, rozkrájejte je na malé kostičky a připravte si drobenku. Drobenku připravíte tak, že smícháte rozsekané kešu (klidně nějaké kousky nechte větší), máslo, rozsekané pekanové ořechy a skořici. 

Jakmile vyndáte korpus z trouby, navrstvěte na něj rozkrájená jablka i hrušky a trochu na ně zatlačte, aby mezi nimi nebyly mezery. Posypte drobenou a pečte dalších 10 minut. 

Pak už jen nechte celý koláč vychladnout a vychutnejte si tu dobrotu.

Dobrou chuť!
Vaše D.


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig