NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ PRO VŠECHNY ŽENY | Bezcukrárna

neděle 31. prosince 2017

NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ PRO VŠECHNY ŽENYSedím doma u kuchyňského stolu a letmo koukám na film "Lekce neslušného chování", film teprve zečíná a já nevím, o čem bude. Asi to ani nezjistím, protože mi tenhle článek dá trochu zabrat. Zároveň přemítám nad všemi těmi novoročním předsevzetími a přemýšlím, jaké novorční předsevzetí se má vlastně dávat. Já si nikdy novoroční předsevzetí nedávala, ale tenhle rok jsem se rozhodla, že si jich přeci jen pár dám. 

Čeká mě asi náročný rok. Snad dokončim vejšku a budu mít full time práci. Chci se osamostatnit, najít si byt s přítelem a začít žít ten pravý "dospělácký" život. Nastal teda čas na to, abych se začala už opravdu chovat jako ten nejpravější dospělák. Asi mi budou ještě chvíli ty mladistvé úlety promíjeny, ale už to nebude trvat dlouho a proto nastal čas, začít se chovat jako vychovaná mladá dáma. Už i na mě došlo. A proto si říkám, že bych Vám sem mohla sepsat tipy na moje "NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ MLADÉ DÁMY", která by podle mě měla být řečena na každé lekci slušného chování a etikety. Čeho by se měla každá dáma držet, aby byla dámou?

1. Chodit narovnaná
Možná se to zdá jako úplná maličkost, ale neni. Když se žena narovná působí pozitivněji, sebejistěji a atraktivněji i když je třeba nenamalovaná v džínách a velkém svetru. 

2. Chodit čistě oblečená a tak, aby mi to slušelo
Každé z nás sedí něco jiného. Někdo má raději šaty, někdo kalhoty a tričko se svetrem. Co si vezmem na sebe často záleží i na aktuální náladě. Neni důležité, jestli jste si svůj outfit koupili v HMku nebo Gantu, ale důležité je, aby Vám to padlo a vy se v tom cítili skvěle. Samy všechny víme, že když se v oblečení dobře cítíme, vyzařujeme hned pozitivní energií. Paráda se dá udělat i s oblečením ze sekáče, ale důležité je, aby bylo oblečení čistě a Vy dámy v něm upravené. 

3. Mít vždy upravené vlasy a tvář
Tohle bude pro mě vážně výzva. Každá asi známe ten den, kdy už po ránu nestíháte, máte strašný vlasy a nechce se Vám s tim nic, ale vůbec nic dělat. Jenže vlasy jsou jedna z věcí, které jsou na nás neustále vidět a proto by měly být upravené za každé situace. Sama se moc nemaluju, myslim si, že mi to nesluší. Na druhou stranu, mít sjednocenou hezkou tvář je důležité, aby žena nepůsobila neupraveně a proto si myslim, že pokud nemáte krásnou čistou pleť bez skvrnek, měli byste použít alespoň lehký make-up a trochu řasenky, aby  se Vám tvář rozzářila. 

4. Mít vždy upravené nehty
Tohle bude snad ještě větší výzva než ta u bodu č. 3. Já a nehty, to je kapitola sama o sobě, ale bohužel jsou jako vlasy, vidí je každý. Když někomu podáváte ruku, něco si berete, podáváte, jíte, pijete nebo mluvíte a při tom rukama gestikulujete, vidět jsou neustále a hodně nás reprezentují. U mě bude asi uniková cesta jen perfektně udělaná manikůra bez barevného laku na nehty tak, abych nechodila s oprejskanýma konečkama nehtů.

5. Nemluvit vulgárně
Holky, dámy, ženy, tohle se k nám prostě nehodí, tak se to odnaučme.

6. Úsměv a pochvala
Umět někoho v pravou chvíli pochválit a usmívat se. Možná je to až moc velký klišé, ale zkuste se někdy na někoho na ulici usmát a uvidíte, že se obvykle usměje zpátky. Zlepší to den nejen jemu, ale i Vám. 

7. Být pozitivní a nerozčilovat se z maličkostí
A pokud to jde, být nad věcí a rozhodně nebýt hádavá kvůli maličkosti. 

8. Být klidná a soustředěná
Pokud s někým mluvím, být na toho člověka soustředěná. Umět naslouchat a nebýt výbušná. Naučit se dívat lidem do očí a netikat s nimi, když s někým mluvím. 

9. Být dáma i když jím
Nenacpávat si plnou pusu jídlem, nežvýkat s otevřenou pusou, nehltat, nebýt nahrbená a nemluvit s plnou pusou. 

10. Krásně vonět
Každá žena má krásně příjemně vonět. To ale snad nikoho nepřekvapí.

11. Mít se ráda
Mít se ráda taková, jaká jste. Tohle by se mohlo zdát jako největší klišé, ale já myslim, že to klišé neni. Je to jedna z nejdůležitějších věcí, kterou by se každá žena měla naučit. Nevidět na sobě jen chyby, ale naopak dávat na odiv přednosti. Myslím si, že jakmile se neučíte mít rády samy sebe, máte vyhráno. 

Tak kdo do toho jde se mnou? :)

Přeji Vám všem, aby se Vám v tom dalším roce dařilo, měli jste se rádi, byli šťastní, zdraví a aby se všem splnila jejich přání. Mějte krásnej Silvestr a vykročte do toho dalšího roku pravou nohou. Děkuju za Vaši přízeň a v dalším roce se můžete těšit na další recepty na jídla, která Vám zlepší den. 

Vaše D. 


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig