KOKOSOVÉ KULIČKY NA POSLEDNÍ CHVÍLI | Bezcukrárna

čtvrtek 21. prosince 2017

KOKOSOVÉ KULIČKY NA POSLEDNÍ CHVÍLIJestli jste takový ten typ člověka, co před Vánoci vážně nestíhá a přesto by chtěl udělat nějaké dobré cukroví na Štědrý den, je tenhle recept pro Vás! Pro všechny zaneprázdněné pracující maminky, manželky, přítelkyně ale i babičky. Je jednoduchý a nejlepší čerstvě udělaný, takže svoji zaneprázděnost můžete svést na to, že Domča na blogu ale psala, že tohle cukroví se dokonce MUSÍ dělat na poslední chvíli, jinak to neni vončo.


To, že miluju kokos, jste si možná už stihli všimnout. Možná ale nevíte, že naprosto MI-LU-JU mandlový máslo z loupaných mandlí z DM drogerie. Moje chuťový pohárky už jsou dost možná zblblý, ale nemůžu si pomoct, to máslo chutná jako bílá čokoláda. Je to naprostá bomba a všem ho doporučuju ochutnat, jen mi ho prosím v tom DMku nevykupte, jinak budu smutná.


Suroviny:
200g strouhaného kokosu
1 hrnek mandlového másla z loupaných mandlí (já kupuju v DM drogerii - pro ty, kteří nečtou ten textnahoře a koukaj jen na suroviny)
hrst loupaných mandlí

Postup:
No tak teď přijde to celý zázračný tajemství. Do kuchyňskýho roboru dáte kokos (trchu si ho necháte na obalení) a mixujete do tý doby, než se z něj stane mazlavá lepivá hmota (to je cca 15 minut). Pak už jen přidáte mandlové máslo, vše promícháte a necháte půl hodiny v lednici ztuhnout, aby se s "těstem" lépe pracovalo.

Vyválíte si malé kuličky, do každé vložíte mandli, obalíte ji v kokosu a voila, dobrota je na světě. Kuličky uchovávejte v chladu, ale ne v ledničce, tam by Vám ztuhly až moc.

TIP: Směs rozmixovanýho kokosu a mandlovýho másla je výborná i jako poleva na lívance nebo palačinky.

Mějte se krásně
Vaše D.

SHARE:

1 komentář

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig