KOKO KOSTIČKY | Bezcukrárna

středa 6. prosince 2017

KOKO KOSTIČKY


Miluju kokos. To asi ale poznáte hned, jak sem přidám několik receptů na moje "bezcukroví". Slibuju ale, že se pokusím vymyslet i něco pro ty, kteří kokos rádi nemají. 

Tohhle dílko vzniklo úplnou náhodou, způsobenou nudou v neděli odpoledne. Před několika dny jsem totiž dělala kokosové mléko a zbylo mi hoooodně kokosu, tak jsem ho využila na tyhle kostičky, abych zbytečně nevyhazovala něco, z čeho může být dobrota. Pak jsem ještě využila Martinův vánoční svetr a bylo hotovo. 

Klasicky Vám sem ještě napíšu, že je to super jednoduchej recept (až na polejvání čokoládou, to mi prostě nejde). Chtěla jsem, aby byly kostičky celé polité, ale vzhledem k mojí nešikovnosti to nevypadlo ani trochu reprezentativně. To by si prostě nikdo fakt nechtěl "uvařit". Co potřebujete:
200g strouhaného kokosu
1 hrnek kokosového mléka
1/2 lžičky skořice
1 tabulku hořké čokolády bez cukru
4 lžíce kokosového oleje
4 lžičky kakaového prášku
1/2 hrnku mandlí

Postup:
Do menšího hrnce dáte kokos, kokosové mléko a skořici. Pomalu na mírném plameni zahříváte, aby vám vznikla hustá lepkavá hmota. Jde to poměrně snadno, hotovo je cca po 2 minutách. 

Poté jsem si vzala podélnou hranatou krabičku, vyložila jí potravinářskou fólií a kokosovou směs do ní napěchovala jak to jen šlo plus mínus tak, aby vrstva kokosu byla cca 1 - 1,5 cm vysoká. Mandle nastrkáte do napěchované kokosové hmoty tak, aby pak byla jedna mandle uprostřed jedné kostičky (aby každá mandle měla cca 0,5 - 1 cm kolem sebe prostor). To vše přikryjete potravinofou fólií a vložíte na hodinu do mrazáku.

V mezičase si vytvoříte čokoládovou polevu., Ve vodní lázni rozpustíte čokoládu, kokosový olej a kakaový prášek a necháte jej vychladnout. Když je poleva chladnější, lépe se s ní pracuje.

Krabičku s budoucíma koko kostičkami vyndáte z mrazáku, vybalíte z fólie na prkýnko a nakrájíte na kostičky. Mezi kostičkami uděláte větší rozestupy a polijete je čokoládou. Polevu nechte chvíli zaschnout ale pak kostičky dejte do ledničky minimálně na půl hodiny až hodinu. Až poté je podávejte. 


A Martin mi pak začal za odměnu ujídat!

SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig