HOŘČIČNÝ LOSOS S KAPUSTIČKAMI | Bezcukrárna

neděle 5. listopadu 2017

HOŘČIČNÝ LOSOS S KAPUSTIČKAMIPamatuju si, že na základce se při pohledu do vývaru s kapustičkami rozdělovaly děti na ty, které kapustičky nesnášely "fůůůj kapustičky" (skoro všichni) a na ty, které kapustičky milovaly *já se srdíčkama v očích* (já). Bylo to super. Víc kapustiček pro mě!

Asi před třema týdnama přišla mamka domů s pytlíkem kapustiček a moje dušička zaplesala. Skoro jsem na to, že kapustičky existují zapomněla, protože u nás je taky, až na mě, nikdo v polévce nemá rád. Nechápu. Nicméně jsme se s mamkou rozhodly, že je zkusíme opéct na ghíčku a uvidíme, jaké budou. Byla to mňamka a tady máte recept. Vlastně dva recepty v jednom! Jeden na ty kapustičky a druhý na hořčičnýho lososa. 
Na 4 porce potřebujete:
cca 1 kg kapustiček (2 pytlíky, mají je v Bille)
4 x 200 g lososa 
100 g slaniny (bez cukru)
2 lžíce ghí
1 lžíce hřčice (bez cukru)
1 lžíce lučiny
šťáva z půlky citrónu
sůl a pepř
Postup:
Troubu si předehřejte na 175 stupňů, omyjte lososa, osolte ho a opepřete. V mističce si smíchejte lučinu, hořčici a šťávu z citrónu. Tuto směs rovnoměrně rozetřete po kouskách lososa a dejte ho do trouby cca na 15 - 20 minut. 

Všechny kapustičky rozpulte, nakrájejte slaninu na malé kousky a dejte rozehřát ghí na velkou pánev. Ke ghíčku přidejte slaninu a nechte ji jen malinkato rozvonět, poté na pánev nasypte kapustičky, chvíli restujte a poté přiklopte pokličkou, aby se rovnoměrně zahřály. Chvílema kontrolujte, jestli se nepřipalujou a promíchejte je. Asi po 10-15 minutách by měly být hotové. Dávejte jen pozor, ať se "nepřevaří", ztratily by tu dobrou chuť a "rozblemcaly" by se. A to by u byla věčná škoda. 

Přeju dobrou chuť a krásnou neděli!
D.


SHARE:

1 komentář

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig