BURGERY ALA BEZCUKRÁRNA | Bezcukrárna

úterý 21. listopadu 2017

BURGERY ALA BEZCUKRÁRNA


Hned od začátku Vám povím pravdu a nebudu nic nalhávat. TA HOUSKA NENI BEZ CUKRU! Nečekaně no, já vim. 

Ten burger na obrázku samozřejmě není moje porce, ta moje porcička, je ta bez housky. Ta dole.

Někdy přemýšlím nad tím, proč mě má Martin tolik rád a pak mi dojde, že to nebude tím, jak jsem boží, ale je to asi kvůli těmhle burgerům. Nerada se chválim, že jo...ale musim přiznat, že tohle se mi vážně povedlo. Možná proto, a možná ne, se mnou ten Martin, už tak dlouho je (skoro se to i rýmuje - a tohle taky). 

Chtělo to několikero pokusů, abych z mletýho masa udělala něco tak báječnýho. Díky všem našim rodinným strávníkům ani kousek masa nepřišel na zmar (vegani by měli radost) a vyšel z toho recept, který je (podle mě) hoden přinejmenším Nobelovky! Mohl by dokonce vyhrát ve dvou kategoriích .... Nobelovu cenu za chemii - protože se někdy divim, že mi ty věci, který míchám dohromady, nebouchnou a Nobelovu cenu za mír - protože jestli je na Vás někdo naštvanej, tenhle burger to "stopro" zachrání. Nebudu Vás už dýl napínat a tady máte ten můj "best of the best" burger!

Na 4 burgery potřebujete:
800 g mletého hovězího masa 
1 nadrobno nakrájená cibule
4 stroužky česneku (drcené)
1 lžíce hořčice (bez cukru)
1 hrst nasekané petrželky
1 žloutek
citrónová kůra z půlky citrónu
sůl a pepř
lžíce olivového oleje na pomazání burgerů

Další ingredience na dokončení:
listy salátu
domácí majonéza (nejlépe česneková)
guacamole
červená cibule osmažená na ghíčku
opražená slanina
okurky
low carb houstičky (kdo se tý housky prostě vzdát nechce)

Postup: 
Troubu si předehřejete na 180 stupňů (horký vzduch) a než se vyhřeje, připravíte maso. Smícháte všechny ingredience - mleté maso, na drobno nakrájenou ciblku, petrželku, česnek, kůru z půlky citrónu, hořčici, žloutek, sůl a pepř. Kdyžje vše pořádně promíchané, rozdělíte maso na 4 kusy a vytvarujete placičky, do kterých uprostřed udělejte ďolík, aby se maso při pečení "nenafouklo" a měli ste tedy masové placičky hezky placaté. Maso potřete olejem a dáte do trouby na 15 -20 minut. 

Mezitím si připravíte vše ostatní, abyste po vyndání masa z trouby mohli rovnou jídlo podávat. Kouzlo toho všeho tkví i v těch dokončovacích ingrediencích, tak je nevynechejte, vytvoří to pak to pravý nefalšovaný "nebe v hubě". A pokud nevíte, jak na domácí guacamole nebo majonézu, tak se zatim jen těšte, já sem ty recepty brzo dám.

Teď, když na ten sepsaný recept koukám, vůbec to nezní, jako něco supr drupr božího. Nenechte se ale zmást, ono to je supr drupr boží, i když se to možná nezdá. No co Vám ale budu povídat, zkuste tyhle burgery, a uvidíte.

Tak dobrou chuť přeju!
D.

A tohle je moje skromná porcička. Skoro to vypadá, že jsem nakousla talíř. Asi velkej hlad. 
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig