Na jeden večer v indické kuchyni | Bezcukrárna

pondělí 9. října 2017

Na jeden večer v indické kuchyni

Byla mrazivá březnová sobota, později odpoledne a my s maminkou a dalšími známými právě vcházeli do nádherně ukrytého domečku uprostřed zahrady plné stromů někde na pražské Lhotce. Z domečku byla slyšet tiše hrající indická hudba, taková ta Bollywoodská a na nás už od dveří mávala malá, perfektně namalovaná i učesaná indka na jehlových podpadcích, která se jmenovala Rahila. Jooo, taky bych chtěla celý večer vydržet na podpadcích.
Bylo nás tam 6 ženských na 8 indických dobrot, jednu kuchyni, jednu indku a 4 lahve vína. Zvládli jsme to a byla to děsná sranda. V roztomilých oranžových zástěrách jsme jako první dělaly cibulku osmaženou v cizrnovém těstě, poté salát, okurkový dip, několik hlavních jídel s masem, brambory s hořčičnými semínky, naan a rejži. Rejže pro mě byl naprostej zázrak! Já totiž, i když ráda vařim, umim rejži jenom z pytlíku. Rahila nás naučila trik, jak uvařit naprosto dokonale sypkou rýži basmati a nemít jí jako lepkavou rozkydlou kejdu. Dala do ní taky skořici a badyán...a to byste nevěřili, jak výborná ta rýže pak je.

Celý večer byl neuvěřitelně příjemný. Z kuchyně se neustále linula vůně všemožného koření, Rahila nám koukala pod ruce a učila nás, jak co dělat lépe. Stále s úsměvem a stále na jehlových podpadcích. Když bylo vše navařeno, prostřeli jsme stůl a vrhli se na ochutnávku toho, co jsme navařily. Nebudu vám lhát, bylo to výborný a my si bez moc velkých pobídek všechny zbytky, které jsme nedojedly, zabalily s sebou na doma. Radující se jsme se domluvily, že si to jednou zopakujem a zkusíme si to všechno uvařit u nás doma společně. No tak snad už to přece jen jednou vyjde.

            

Pokud milujte vaření, nebo chcete někomu udělat radost hezkým dárkem, tenhle kurz je naprosto úžasný. Rahila jich nabízí několik a my byly na kurzu typické indické kuchyně a to určitě doporučuju všema deseti. Tady máte odkaz na její Facebookové stránky a jestli maté tip na nějaký hezký kurz vaření, budu ráda, když mi to napíšete do komentářů, protože já chci na další! :) 

Mějte se krásně, Vaše Domi
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig