KOLÁČ S LESNÍM OVOCEM | Bezcukrárna

čtvrtek 19. října 2017

KOLÁČ S LESNÍM OVOCEM


Tak tenhle koláč u mě zatím v bezcukrovém životním stylu absolutně vede. Číslo jedna to ale neni jen u mě, ale i u kamarádek a dokonce, dokonce i u Martinových rodičů. Neni se čemu divit, sice to je takovej můj styl "Co měl pejsek s kočičkou v lednici", ale s tim rozdílem, že po tomhle koláči Vás nebude bolet bříško jako pejska s kočičkou ve Večerníčku. 


Korpus:
Hrnek mandlí jsem dala do foodprocessoru a postupně jsem přidávala hrnek kokosu, 2 lžíce holandského kakaa, lžičku skořice, pár kapek vanilkového aroma, 2 vejce, 1-2 lžíce kokosového oleje. Když se mi z toho udělala lepkavá hmota, tak jsem jí dala do formy, propíchal párkrát vidličkou a šoupla do trouby cca na 15 - 20 minut na 170 stupňů. Ale dávejte pozor, ať se vám kokos a oříšky nepřipálí. 


Krém:
Ve vodní lázni nechám rozpustit hořkou čokoládu bez cukru (celou tabulku/nebo 4 lžíce kakaového prášku) a přileju k ní asi hrnek kokosového mléka. Kdo chce, může krém nechat už takhle, ale já do něj obvykle ještě rozmačkám ovoce (jahody, maliny, borůvky nebo jakékoliv jiné lesní plody). Pak krémem poleju vychladlý korpus a nechám celé vychladnout. Až bude krém vychladlý, strčte koláč ještě tak na hoďku do lednice.

Před podáváním je dobré, vyndat koláč na chvilku mimo lednici aby trochu povolil - lépe pak chutná:). A nakonec ho ozdobím čerstvými jahodami a malinami.

Tak dobrou chuť!
Vaše Domi

SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig